שימור מבנים

אגם פרויקטים - פתרונות משולבים בשיפוץ ובבניה

כיום בישראל בתים רבים נבנים לפי רוח התקופה. חזות מיוחדת ויוצאת דופן נותנת לכל מקום את המראה הייחודי המגיע לו. לכל עיר יש את האופי שלה והנכסים ההיסטוריים בה ולכן היא יודעת ששימור המבנים ההיסטוריים בעיר תיתן ערך מוסף לעיר ובכך תשמר את רוחה. שיפוץ מבנים תוך שמירה על המבנה האדריכלי המקורי תשמור על הקסם והאופי הייחודי של כל מבנה ומבנה.

עבודת שימור המבנים כוללת בתוכה רבדים רבים כגון שימור של המצב הקיים של המבנה באמצעות ייצוב נכון ותחזוקה ראויה למבנה. שיחזור המבנה, שיקום המבנה והתאמה מחדש במידת הצורך, הריסת המבנה ובנייתו מחדש (קונסטרוקציה על סמך תיעוד), העברת המבנה למקום אחר, יצירת העתק באמצעות שכפול המבנה, פירוק המבנה והרכבתו מחדש או שימור על דגשים מסוימים וחזות המבנה.

יש לזכור כי שימור מבנים הינו תהליך מורכב, תהליך שרק אנשי מקצוע מיומנים יכולים לעסוק ולטפל בו ולכן יש לחפש חברה אשר עסקה בעבר בעבודות שימור מבנים ויודעת היטב איך מתנהל הפרויקט ומהו בדיוק כוח האדם הרצוי וחומרי הגלם המתבקשים. פרויקט זה דורש הקשבה ללקוח ומתן תשומת לב מרכזית כדי להגיע לשחזור מדויק ככל הניתן. חברת שיפוצים אגם פרויקטים מאמינה שהדרך הטובה ביותר לתהליך זה הינו שיתוף פעולה מלא עם מחלקת השימור של העיר בה נמצא המבנה תביא לתוצאה פרודוקטיבית שתיתן מוצר מוגמר איכותי.

כאשר בוחרים בתהליך של שימור מבנים יש להבין כי זהו צעד אשר יוצר לעיר ערכים חשובים, משמר את העבר ובכך משלב את דור העתיד עם ההיסטוריה העירונית. שימור מבנים מראה על חדשנות והיסטוריה מצד אחד וחזון ויעילות מצד שני. שימור מבנים בעיר מראה על אתיקה עירונית והנצחת העבר. כאשר בוחרים בחברה מבצעת לתהליך זה יש לדרוש אתיקה עסקית שתלווה במוסריות ואמינות לאורך כל התהליך מתחילתו ועד סופו. זוהי הדרך הבטוחה ביותר להשמה המיטבית של שימור המבנים השונים ובכך תוצר אפקטיבי ומלהיב.

ההחלטה לבצע את פעולת שימור המבנים צריכה להתבצע כאשר יש את כל המשאבים הנדרשים, מחשבה על תכנון פונקציונלי למבנה, הכנסת מערכות מודרניות אליו והבטחת יציבות תבטיח את שימור המורשת והתפקוד מודרני של המבנה. אם זאת יש לבדוק האם ההשקעה בשיקום המבנה שווה וכדאית ולכן יש לבדוק שהסביבה בה נמצא המבנה נקייה ומרכזית ולא סביבה ללא נגישות, רחוקה מהעיר וקרובה למפגעים סביבתיים שונים. חברת שיפוצים אגם פרויקטים עבודות שיפוצים במרכז ושימור מבנים באופן האיכותי ביותר!

רוצים לשמר את המבנה הקיים? השאירו פרטים ונשמח לעזור לשמור על הערך ההיסטורי שלו.